• Завантаження погоди...
  • (04141) 6-52-46
  • 11714, Україна, Житомирська область, Новоград-Волинський р-н, смт. Городниця, вул. Паркова, 5
1
клас
пожежної
небезпеки

Охорона та захист лісу

Захист лісу від хвороб та шкідників

Санітарно-оздоровчі заходи плануються та затверджуються на основі обстежень, за результатами яких лісові насадження призначаються до рубки.
Для приведення лісів до належного санітарного стану на підприємстві проводяться санітарно-оздоровчі заходи з метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвиткові патологічних процесів у лісі, зменшення шкоди, що завдається шкідниками, хворобами, та стихійними природними явищами.
Санітарно-оздоровчі заходи проводяться на основі відповідних планів, які складаються щорічно на основі матеріалів лісовпорядкування, санітарних та лісопатологічних обстежень, з урахуванням специфіки, ступеня і періоду пошкодження насаджень, біології деревних порід, шкідників та збудників інфекційних хвороб. За результатами обстеження, лісові насадження призначаються до рубки. При відведенні рубок дотримується правильність відбору дерев в рубку, встановлюються терміни їх проведення.
Санітарний стан лісових насаджень задовільний.
Проте, під впливом еколого-кліматичних факторів відбувається всихання деревостанів різного віку.
Наземні біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу проведені на площі 500 га, що складає 100 % відповідно до  плану.
Винищувальні заходи боротьби хімічним методом в осередках шкідників лісу у звітному році не проводились.
Для підтримки належного санітарного стану в лісах підприємства, лісовою охороною проводяться щорічні лісопатологічні обстеження на площі 7000 га, своєчасно плануються та проводяться в них санітарно-оздоровчі заходи.

Охорона лісу від пожеж

Проект протипожежного облаштування розроблено базовим лісовпорядкуванням 2008 року ВО «Укрдержліспроект». Проект передбачає ряд попереджувальних, обмежувальних, дозорно-сторожових заходів. Запроектовані обсяги заходів з протипожежного впорядкування здійснюються згідно термінів виконання.
З метою запобігання лісових пожеж на підприємстві щорічно видається наказ про початок пожежонебезпечного періоду. Відповідно до даного наказу розробляється мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території ДП «Городницьке ЛГ» на пожежонебезпечний період, погоджений  управліннями ДСНС України в Житомирській області та затверджений головою районної державної адміністрації.
Для запобігання виникненню лісових пожеж ДП «Городницьке ЛГ» веде активну роботу з попереджувальних заходів. З цією метою лісгоспом у 2016 році створено 247 км мінералізованих смуг та проведено догляд за мінсмугами в обсязі 1285  км.
Забороняється користування відкритим вогнем на території лісового фонду, крім місць відпочинку, створених в лісових масивах, вводяться обмеження на в’їзд транспортних засобів (лист  голови Житомирської ОДА від 27.05.2016 року  № 352/2-12 «Про вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж»).
Проводиться роз’яснювальна робота серед населення (виступів у ЗМІ - 2, лекцій та бесід - 14).
На в’їздах до найбільш небезпечних насаджень встановлено 58 шлагбаумів та 6 білбордів, на видних місцях встановлено 52 панно та аншлагів про правила поводження в лісі з вогнем та іншу природоохоронну тематику.
В кожному лісництві укомплектовано пункти зосередження пожежного інвентарю згідно встановлених норм.
В пожежонебезпечний період поточного року проведено 100 рейдів з охорони лісів від пожеж.
Протягом 2016 року пожеж не було.
Лісовою охороною ДП «Городницьке ЛГ» з початку року проведено 16 рейдів, по виявленню порушників з правил пожежної безпеки.